Wyniki Konkursu na Najlepszego Mówcę w Królówce
Za nami piąta edycja Konkursu na Najlepszego Mówcę w Królówce. W środę 29 kwietnia ośmioro uczniów naszej szkoły zaprezentowało mowy na najróżniejsze tematy – od sensu życia aż do żartobliwej prezentacji, jak nie należy przemawiać. Nie zabrakło krótkich wykładów na tematy interesujące mówców – moda, architektura, II wojna światowa… Jury w składzie: Pan Sylwester Biraga – dyrektor i reżyser Teatru Druga Strefa, Pani Ewa Burzyk-dyrektor X LO i ubiegłoroczny zwycięzca Szymon Miłuński z klasy IIIA postanowiło nagrodzić cztery mowy. Tegoroczną zwyciężczynią została Martyna Nesterowicz z IIIA, która z uczuciem przekonywała słuchaczy o tym, że nie należy bać się milczenia i nie wszystko trzeba „przegadywać”. Wicemistrzem został Antoni Wittels z 3G- autor wspomnianej wyżej żartobliwej mowy. Trzecie miejce przypadło Nikoli Pączek z 2C, która opowiadała o sztucznej inteligencji i jej relacji ze sztuką. Pewnie udało jej się przekonać nas, że chat GPT nie ma szans z człowiekiem. Jury wyróżniło Jana Tomczyńskiego z 1A, dzięki któremu wiemy więcej na temat znaczenia koloru ubrań w dziejach. Występom przysłuchiwały się klasy 1A i 2C, a imprezę profesjonalnie prowadzili Kaja Oprządek i Filip Bielski z 1A. W przyszłym roku z pewnością niektórzy widzowie staną się mówcami, co jest już tradycją Konkursu na Najlepszego Mówcę w Królówce.
