Konkurs piosenki angielskiej

Historia Konkursu Piosenki Angielskiej

Dawno, dawno temu, choć nie za górami i za lasami, przyszedł pewien uczeń do Pani Profesor Gromek i zaproponował: „A może byśmy tak zrobili festiwal piosenki w języku angielskim?” Pani Profesor, jak zawsze życzliwa młodzieży, chętnie na ten pomysł przystała. Dobrała sobie do współpracy dwie równie szalone i zakręcone koleżanki – panie: Bożennę Goryluk i Ewę Antosiuk i … tak to się zaczęło.

Jakież to było na początku skromniutkie! Pusta scena, krzesełko, chłopak z gitarą… Nie było dekoracji, nie było zbyt dużo pieniędzy na nagrody;Panie Profesor same je kupowały – kasety audio, potem płyty CD. Od początku równolegle z konkursem ocenianym przez jury złożone z nauczycieli istniał konkurs publiczności – uczniowie stłoczeni w sali wybierali swego W tej konwencji impreza przetrwała 6 lat. Stopniowo pojawiły się dekoracje. W 2003 roku udało się pozyskać sponsorów: Szkołę Językową The Tower i wydawnictwo Pearson Education – Longman. Ranga konkursu wzrosła, bo też i było o co walczyć; na główną nagrodę przeznaczono darmowy kurs języka obcego, poza tym publikacje książkowe,

W 2005 roku Paniom Profesorkom wpadł do głowy nowy pomysł – postanowiły rozkręcić imprezę organizując jej drugi etap – międzyszkolny. Zaprosiły więc do zabawy okoliczne licea mokotowskie. Doczekały się zgłoszeń z Kochanowskiego, Reytana ,Dobiszewskiego ; a w kolejnych latach dołączył Kamiński, Konopnicka, Żmichowska… Konkurs zyskiwał coraz lepszą oprawę – scenografia, światła, plakaty reklamujące imprezę, do sypiących nagrodami sponsorów dołączył Oxford University Press, w jury zasiedli prawdziwi muzycy. Od kilku lat nagroda główna sponsorowana jest przez Szkołę Językową Profi Lingua, a oprócz tego uczestnicy rywalizują o statuetkę Śpiewającego Anioła.

To dzięki wszystkim uczestnikom i współpracującym Konkurs żyje już tyle lat. W roku 2013 obchodziliśmy jego 15lecie! Panie Profesorki niezmiennie trwają na posterunku, choć niezwykle profesjonalną Panią Bożennę zastąpiła z pełnym poświęceniem i nowymi pomysłami Pani Ewa Brdak. To dzięki nawiązanym przez nią kontaktom dwa lata temu w jury zasiadła goszcząca u nas nauczycielka z USA, Leeann Kelly. Na scenie pojawiają się coraz to nowi wykonawcy. Ale zawsze jest jakiś chłopak z gitarą.

Oby Konkurs dalej przyciągał takie osobowości, a ze sceny brzmiały interpretacje piosenek Tych Największych: Nat King Cole’a, Beatles’ów, Armstronga, Michaela Jackson’a, Whitney Houston, Erica Claptona, Alicii Keys, Rolling Stones’ów, Adele i wielu, wielu innych.

Czekamy na nowe talenty!